piątek, 7 października 2011

Październikowy stosik

Do tej pory nie byłam zwolenniczką publikowania moich stosików. Jako osoba obowiązkowa (ach, to przeklęte poczucie obowiązku) odczuwałam taką publikację, jako pewnego rodzaju zobowiązanie przeczytania zaprezentowanych książek. A przecież czytanie jest przyjemnością. Jak pogodzić je z obowiązkiem, który może być, aczkolwiek rzadko bywa przyjemny. Wolałam czytać i pisać o przeczytanych książkach niż pokazywać te, które chcę przeczytać, a potem wyrzucać sobie, iż nawet połowy nie przeczytałam.
Dziś jednak postanowiłam zrobić wyłom w moich zasadach (...zasady) i pokazać mój październikowy stosik. A co tam. Najwyżej nie przeczytam.

W stosiku znalazły się:
1. Kolekcja sławnych malarzy Camille Pissarro - nabyta z Merlina. Po przeczytaniu Bezmiaru sławy o Pissarro od dawna szukałam albumu poświęconego temu malarzowi. Jak dotąd szukałam bezowocnie zarówno w Polsce, jak i w Paryżu. Albumów o impresjonistach jest całe mnóstwo, lecz takiego, który byłby poświęcony wyłącznie temu malarzowi nie mogłam dostać. Kiedy więc zobaczyłam ten album, do którego wydawnictwo dołącza też płytkę musiałam go nabyć.
2. Maonaldi & Soldi Wątpliwości Salaiego - nabyta z Merlina. Tę książkę poleciła mi Agnes, która zresztą zaproponowała mi jej pożyczenie. Niestety, przypomniałam sobie o tej propozycji, kiedy książka została już zamówiona.
3. Emil Zola - Germinal (t.I)- wypożyczona z biblioteki. Jestem w połowie I tomu. Po zachłyśnięciu się Zolą (Wszystko dla pań) zabrałam się za czytanie kolejnych pozycji.
4. J.I. Kraszewski - Skrypt Fleminga - wypożyczona z biblioteki. Wyzwanie czytelnicze - J.I.Kraszewski
5. Susana Fotres Quatrocentro - zakupiona w Merlinie. Na bazie moich zainteresowań renesansem, malarstwem i rodem Medici - historyczny kryminał badający zagadkę zamachu na Medyceuszy nie mógł ujść mojej uwagi
6. Irwing Stone Pasje utajone (T.1)- pożyczona od koleżanki. Tom I już za mną.
7. Irwing Stone Pasje utajone (T2)- pożyczona od koleżanki. W trakcie czytania.
8. J. I. Kraszewski Klasztor - pożyczona z biblioteki. W trakcie czytania
9. Piotr Rowicki Fatum- zakupiona w Merlinie. Zachęcona recenzją u Nemeni
10. Maurice Druon Król z żelaza (z serii królowie przeklęci)- Zakupiona w Empiku. Recenzję czytałam na kilku bloogach, a poleciła mi anek7 w konkursie z Paryżem w tle. Książkę zaczęłam czytać.
W stosiku znalazła się też płytka z filmem o Pissarro dołączona do książki.

12 komentarzy:

 1. Wyjątki potwierdzają regułę :) Piękny stos. Też polecam "Wątpliwości Salaiego", a tam wzmiankę o rehabilitacji papieża Aleksandra VI. I zazdroszczę Ci Stone'a. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. świetny, po prostu cudowny stosik!

  OdpowiedzUsuń
 3. Stos rzeczywiście okazały :) podziwiam Twoją szybkość czytania. Tu część pierwsza Stone'a za Tobą, połowa tomu Zoli, tu Kraszewski w trakcie czytania...no nie mam pytań, po prostu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo jestem ciekawa jak spodoba Ci się "Król z żelaza" - ja pamiętam, że cały cykl "Królów przeklętych" wręcz pochłonęłam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję tego pierwszego stosiku. Nie masz się czym martwić - przecież już go prawie pochłonęłaś.
  Marzy mi się ten Stone - to o Freudzie, prawda?
  A także "Królowie przeklęci". Czytałam jeszcze w liceum, chyba tylko trzy czy cztery pierwsze tomy i bardzo mi się wtedy podobały. Warto byłoby wrócić do tej lektury.
  Życzę udanej lektury i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Gosiu!
  Stosik cudo.Aż ci zazdroszczę tego pięknego stosika.

  OdpowiedzUsuń
 7. Przepiękny stosik! Ja myślę, że Twoje wątpliwości i obawy, że nie uda się przeczytać wszystkich tych cudowności są zupełnie bezzasadne :)) Będę niecierpliwie wyczekiwać wrażeń z lektury !

  OdpowiedzUsuń
 8. @Bibliofilko - O wątpliwościach Salaiego czytałam u kilku osób i właśnie w związku z wątkiem papieża Borgii zainteresowała mnie ta powieść.
  @Demismo, Moniko- dziękuję za uznanie dla mojego stosidła.
  @Sardegna- nie czytam, aż tak szybko. To wynik splotu okoliczności, wakacyjna abstynencja czytelnicza, tydzień chorobowego oraz świadomość zbyt długiego przetrzymywania Pasji utajonych (mam je od kilku miesięcy).
  anek7 - już mogę powiedzieć, że mnie wciągnęło, zaczęłam czytać w Paryżu. Odłożyłam na chwilkę, aby skończyć pasje...z powodów jak wyżej
  @Balbina, Nemeni- myślę, że jest szansa na pochłonięcie stosu przez październik, ale jeśli nawet się nie uda, ...no to nie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Wspaniały stosik aż samemu by się taki chciało ;-)
  Osobiście jestem ciekawa twoich wrażeń po przeczytaniu Fatum, gdyż mam na tę książkę szczególną ochotę, ale ciągle się waham.

  OdpowiedzUsuń
 10. Mam nadzieję, że Salai Ci się spodoba. A "Pasje" to aż dwa tomy? Nie wiedziałam. Ale oczywiście by mnie to nie zniechęciło, lubię Stone'a.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawe pozycje, chętnie coś bym sobie z niego wybrała :D
  Zapraszam na moją małą rozdawajkę :))
  http://aleksandrowemysli.blogspot.com/2011/10/rozdanie-na-miy-poczatek.html

  OdpowiedzUsuń
 12. @Cyrysia - ja też jestem ciekawa, bo to rzecz dzieje się w moich stronach rodzinnych, a miałam pomysł na bloga o moim mieście, ale miałam też inny pomysł na nowe wyzwanie anielskie... oj za dużo pomysłów, za mało czasu,
  @Agnes- Na pewno, a gdyby mniej mi się spodobał, to zrobię konkurs :)
  @Aleksandra- Witam na mojej stronie i dziękuję za zaproszenie.
  @Agnes

  OdpowiedzUsuń

Jestem bardzo rada z każdego komentarza, ale nie będę tolerować komentarzy agresywnych, wulgarnych, czy obrażających moich gości (innych komentatorów).