Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 22 grudnia 2013

O życzliwości i dobrym sercu, czyli coś na kształt świątecznych życzeńCzego Wam życzyć moi drodzy? No bo, że zdrowych i pogodnych, spokojnych i rodzinnych to się rozumie samo przez się.

Dołączam do grona tych, którzy zapewne od kilku już dni głowią się nad oryginalnymi, pięknymi życzeniami z okazji tak ważnego dla nas Święta. Myślę, że nawet osoby niewierzące traktują je, jako szczególny okres, piękną tradycję i okazję do rodzinnych lub przyjacielskich spotkań. Oczywiście zaraz po tym, jak uda im się do nie zmęczyć do upadłego na świątecznych zakupach, świątecznym sprzątaniu i świątecznych przygotowaniach kulinarnych, nie pokłócić z rodziną i nie zużyć całego zapasu tabletek uspokajających.

Życzyć Wam Zdrowych? oczywiście życzę,

Życzyć Wam rodzinnych? życzę także,

Mogę nawet życzyć wam spokojnych i miłych,

Ale życzyć wam wypoczętych – bądźmy realistami, ale w porządku życzę i tego, a nuż się uda.

Ale tego, czego wam dziś życzę najbardziej to, abyście i w te najbliższe dni i te po nich nadchodzące spotykali na swojej drodze więcej życzliwości i dobroci niż złośliwości i agresji. Abyście spotykali i na waszej drodze osoby, które sprawiają, iż wiara w Boga dla jednych /i wiara w człowieka dla innych może nadal w nas trwać, a nasze tu i teraz jest całkiem znośne, a bywa nawet pogodne i radosne.

I przy okazji dziękuję tym wszystkim ludziom dobrej woli, którzy w tym roku okazali mi dużo serca i życzliwości. A w szczególności dwóm fantastycznym dziewczynom (i ich partnerom), dzięki którym mogłam gościć w Paryżu i Rzymie - Czaro i D., Edyto i Jerry dziękuję Wam z całego serca. Dziękuję też za możliwość spędzenia miłych chwil holly (która zaprosiła mnie na ciekawą wystawę oraz umożliwiła zobaczenie kawałka "jej Paryża” (z nadmiaru pomysłów nie zdążyłam jeszcze opisać wrażeń), kaye i hienie, z którymi spotkałam się w Gdańsku, no i dziękuję za miłe dowody sympatii i pamięci od moich blogowych koleżanek (lirael, momarcie, kaye). Edyto a Tobie w szczególności. No i też dziękuję wszystkim odwiedzającym - miło was gościć u siebieA teraz i ja kończę pakować walizkę i udaję się na moje świąteczne kolędowanie i zapewne nie uda mi się odezwać wcześniej, jak po świętach, bowiem nowo nabyty sprzęt podróżny odmawia współpracy już teraz.

zdjęcia z kartek świątecznych :)

37 komentarzy:

 1. W takim razie należy Ci chyba życzyć poskromienia sprzętu podróżnego:) Samych pięknych podróży i dużo spokoju :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Umiesz trafić w samo sedno :) Dziękuję i Tobie życzę spokoju na święta i nie tylko, oraz czasu, czasu i jeszcze raz czasu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. Czas się przyda zawsze, a na spokój nie liczę, bo dwie nieletnie są już nieprzytomne z ekscytacji i same nie wiedzą, co ze sobą zrobić :P

   Usuń
  2. Nie wiem, czy Cię pocieszy fakt, iż to już raczej niedługo, jakieś kilkanaście lat jeszcze (pod warunkiem, że potem nie zaczną przychodzić ze swoimi nieletnimi). Ale zawsze jest na co czekać :)

   Usuń
  3. Mnie przy życiu trzyma wyłącznie ta myśl, że kiedyś się wyprowadzą albo chociaż same sobie będą znajdować rozrywki bez udziału rodziców :P

   Usuń
  4. Mam te same oczekiwania wobec siostrzeńców, ale czasami zastanawiam się, czy potem nie będzie mi brakowało tego, że już nie potrzebują starej ciotki do niczego, poza ewentualnym zasileniem portfela częścią skromnej emeryturki.

   Usuń
  5. Siostrzeńców raczej nie masz przez 24 godziny na dobę, więc dasz radę :)

   Usuń
  6. I to jest ta "drobna" różnica :)

   Usuń
 3. Wszystkiego dobrego na święta i Nowy Rok, no i tak ogólnie w podróży - dotarcia do celu i by się okazał on równie piękny jak oczekiwanie na niego. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i wzajemnie życzę dobrych świąt i realizacji planów takiego ich spędzenia, jak lubisz. Jestem bardzo ciekawa swojej reakcji na tak nietypowe święta, pierwsze w życiu spędzane daleko poza domem i z dala od rodziny

   Usuń
 4. W takim razie ja Ci życzę byś wróciła naładowana tym wszystkim co dadzą Ci kontakty rodzinne i nie tylko, ale niech to będą tylko pozytywne emocje.
  Szczęśliwego podróżowania i radosnego świętowania.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kontakty rodzinne uskuteczniłam tydzień temu i były one bardzo przyjemne i pozytywnie nastrajające, wczoraj je jeszcze pogłębiłam :), a teraz lecę na swoje pierwsze święta z dala od rodziny i sama nie wiem, jak to będzie, czy zapłaczę, czy zatęsknię, czy też się rozkocham w takim sposobie świętowania. Ale jak mówią, dopóty nie spróbujesz, to się nie dowiesz. dziękuję za życzenia i wzajemnie ślę radosnego świętowanie życzenia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj to w takim razie mnóstwa cudnych chwil Ci życzę.

   Usuń
 6. Piękne życzenia, moje będą dużo skromniejsze ale też z serca dane - Wesołych Świąt, zdrowia i miłości w życiu oraz spełnienia wszystkich ambitnych planów.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczerze dziękuję, bo z serca płynące stokroć lepsze od tych nawet najpiękniejszych. I wzajemnie życzę zdrowia, miłości i pogody

   Usuń
 7. Guciamal - jeszcze raz życzę Ci zdrowych, spokojnych, radosnych i pełnych niezapomnianych wrażeń (w sensie pozytywnym, rzecz jasna !) Świąt! :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zdrowych wydaje się takie oczywiste i nudne, dopóki jest zdrowie, a niech tylko zacznie szwankować zaczynamy doceniać, prawdę powiedziawszy, jak dziś obudziłam się z drapaniem w gardle nie było mi za wesoło (mając w pamięci zeszłoroczne spędzenie poświątecznego tygodnia w hotelowym łóżku wolałabym zdecydowanie nieco inaczej je spędzić), ale idzie ku dobremu, więc jest szansa, że będą zdrowe, a wtedy i cała reszta się spełni :) dziękuję i pozdrawiam

   Usuń
 8. Gosiu, bardzo dziękuję za niezwykłe życzenia...
  Życzę Ci zdrowia, radości i spędzenia cudownych Świąt Bożego Narodzenia za granicą...
  Wierzę, że zasmakujesz w tej formie spędzania świąt...
  Wszystkiego najlepszego!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też w to wierzę, choć jest taki malutki niepokój, ale dopóki się nie przekonam, nie będę wiedziała, dziękuję i życzę pięknych i spokojnych Swiąt

   Usuń
  2. Wiem, że niepotrzebnie. Wspomnij sobie Święta Wielkanocne.
   Pozdrowienia:)

   Usuń
  3. Wiesz, jak to mówią, jak się baba nie ma czym martwić, to się martwi tym, że się nie ma czym martwić. :) Pozdrawiam

   Usuń
 9. Dzięki za miłe słowa! Było mi bardzo miło poznać Cię osobiście i mam nadzieję, że uda się nam jeszcze zobaczyć, a nawet jestem tego pewna z uwagi na pożyczoną książkę ;)
  W tym roku powinnam wszystkim życzyć zdrowych Świąt Bożego Narodzenia, bo u nas od początku grudnia trwa seria chorób :( Tak więc zdrowych, pogodnych i pełnych relaksu Świat Bożego Narodzenia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że się zobaczymy, będę najpierw w lutym, potem w kwietniu w stolicy i to na kilka dni, więc będzie okazja do wspólnego wypicia kawki, możesz już wymyślić jakieś klimatyczne miejsce :) Czytałam, że dopadły was choróbska tym bardziej życzę zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia, a do tego miłej i spokojnej atmosfery.

   Usuń
 10. Bezpiecznej podróży, świątecznego nastroju i polskiej atmosfery świąt gdzieś, gdzie będziesz, oraz zwyczajnej, a jednak wyjątkowej - radości:-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Dziękuję za przepiękne życzenia i odwzajemniam się wzajemnością.

  OdpowiedzUsuń
 12. Życzę Ci radosnego świętowania, wypoczynku, a w Nowym Roku nowych wrażeń z podróży :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Trzymam kciuki za powodzenie Wielkiej Świątecznej Wyprawy:) Żeby Twoje tam i wtedy, gdy stanie się już tu i teraz, okazało się naprawdę trafnym wyborem. A życzenia życzliwości i dobroci wokół są chyba jeszcze bardziej abstrakcyjne niż te dotyczące świątecznego wypoczęcia, ale kto wie? może stanie się świąteczny cud?:)
  Uściski:)

  OdpowiedzUsuń
 14. Wesołych Świąt dla Ciebie i całej Twojej Rodziny! A w Nowym Roku realizacji wszelkich zamierzeń, zwłaszcza tych podróżniczych :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Setek nawiniętych na podeszwy kilometrów i pięknych rzeczy do podziwiania. I zdrowia, żeby nie ustać, ma się rozumieć :D
  PS. Czytam, choć jako ignorant, nie komentuję :P

  OdpowiedzUsuń
 16. Dziękuje nurtem, może się uda odpowiedziec

  OdpowiedzUsuń
 17. Mam przeczucie, że mimo strajku sprzętu podróżnego, to będzie bardzo udany wyjazd. :) Niezapomnianych wrażeń!

  OdpowiedzUsuń
 18. Wszystkiego dobrego, życzę samych fascynujących podróży - tych rzeczywistych i tych książkowych oraz zdrówka i ciepła rodzinnego. ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. Gosiu, witaj w Nowym Roku!
  Cieszę się, że już jesteś.
  Wszystkiego najlepszego, spełnienia marzeń i wielu bardzo ciekawych podróży.
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 20. Jeszcze raz dziękuję gorąco wszystkim za życzenia, wróciłam i powoli nadrabiam zaległości w czytaniu blogów, a stąd już tylko krok do machnięcia własnego wpisu :)

  OdpowiedzUsuń

Jestem bardzo rada z każdego komentarza, ale nie będę tolerować komentarzy agresywnych, wulgarnych, czy obrażających moich gości (innych komentatorów).